Ochrona danych osobowych zgodna z RODO
 
Jubileusz 95-lecia powstania Polsko-Katolickiego Towarzystwa Głuchoniemych
połączone z obchodami
Międzynarodowego Dnia Głuchego
10 października 2015 w Sali Koncertowej Copernicanum UKW w Bydgoszczy odbyła się uroczysta akademia z okazji 95 – lecia powstania Polski katolickiego Towarzystwa Głuchoniemych w Bydgoszczy połączona z obchodami Międzynarodowego Dnia Głuchego.
Z tej okazji do Bydgoszczy przyjechała prezes Polskiego Związku Głuchych w Warszawie pani Kajetana Maciejska- Roczan. Wśród zaproszonych gości byli także pan Henryk Pawlina – Kierownik Przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy, zastępca Prezydenta Bydgoszczy pan Mirosław Kozłowicz, członkowie Honorowi PZG, ks. Damian Pawlikowski, wicedyrektorzy OSW nr 2 im. Gen. Maczka w Bydgoszczy, kierownik i pracownicy Specjalistycznej Poradni Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Uszkodzonym Słuchem w Bydgoszczy, wiceprezesi Zarządu Oddziału Kujawsko – Pomorskiego PZG oraz prezesi Kół Terenowych, 
pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych UKW pan Radosław Cichański. 
Akademia rozpoczęła się występem tanecznym Wiktorii Szajny, a następnie odśpiewaniem hymnu państwowego. Prezes Oddziału Kujawsko Pomorskiego PZG w Bydgoszczy pani Bożena Borowska opowiedział historię powstania Polski Katolickiego Towarzystwa Głuchoniemych w Bydgoszczy, a wszyscy obejrzeć mogli przygotowany przez członków zarządu Koła Terenowego PZG w Bydgoszczy film nakręcony specjalnie na tę okazję. 
Przybyli goście złożyli członkom Polskiego Związku Głuchych najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego jubileuszu i Dnia Głuchego.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchego Zarząd Koła w Bydgoszczy przygotował występ mimów, który wszystkim bardzo się podobał. Prezes Koła Piotr Borowski składał wszystkim życzenia i wręczył nagrody z pracę wszystkim członkom Zarządu, pani prezes Bożenia Borowskiej, pracownikom biura w Bydgoszczy, Członkom Honorowym i emerytowanym pracownikom PZG. 
Po akademii wszyscy spotkali się przy torcie i kawie. 

O godzinie 20.00 rozpoczęła się zabawa z okazji Jubileusz i Dnia Głuchego. Wszyscy, którzy na niej byli bawili się wspaniale. Było wiele konkursów i dużo, dużo tańca.