Ochrona danych osobowych zgodna z RODO
 
Międzynarodowy Dzień Głuchego w dn. 19 września 2015. 
   Obchody dnia Głuchego rozpoczynał Turniej Historyczny (test) dotyczący znajomości powstania Polskiego Związku Głuchych oraz historii Polski.
Realizacja zadania służyła kontynuowaniu tradycji środowiska, przełamywaniu izolacji społecznej i przeciwdziałaniu samotności głuchoniemych, na którą skazuje kalectwo. Zarówno turniej historyczny i spotkanie przyjało integracji środowiska, wzmocnieniu wzajemnych więzi emocjonalnych oraz podrzymaniu tożsamości kulturowej i świadomości społecznej u inwalidów słuchu. Aktywne uczestniczenie w zbiorowcyh emocjach i przeżyciach korzystnie wpływa na kształcowanie wobec otaczającej rzeczywistości. Umacnia poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości. Pozytywnie wpływa na świadomość społeczną w tej grupie społecznej. 
   Przygotowania do uroczystości rozpoczęły się początkiem roku. Akademia była okazją do reprezentacji dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych. Dzięki pomocy wolontariuszy udało się przygotować stoiska prezentujące twórczość członków. Prace powstałe w trakcie zajęć świetlicowych realizowanych w ramach projektu "Dwie Dłonie". Ponadto hafty i serwety wykonanie na szydełku, obrazy i rzeźby oraz pucharu i inne trofea sportowe.
  W trakcie obchodów uhonorowano dyplomami i kwiatami działaczy, którzy bezinteresownie oddali swój czas pracy społecznej. Szczególnie podziękowania i wyróźnienia nagrody przypadły w udziale Panu Lewickiemu Eugeniuszowi, Uszko Markowi, Władysławowi Podolskiemu. Po zakończeniu Akademii członkowie PZG udali się do restauracji w Inowrocławiu. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę 15:00. Wspólne biesiadowanie trwało do godziny 19:00.