Ochrona danych osobowych zgodna z RODO
 
Ostromecko to miejsce wyjątkowe dla społeczności osób Głuchych , szczególnie tych w starszym wieku. Wynika to z historii która zapisała się w pamięci Seniorów ponieważ w tym właśnie miejscu uczyli się i mieszkali gdy byli dziećmi. To miejsce w którym znajdowała się szkoła dla osób Głuchych połączona z internatem.
W piękny sobotni dzień 12 września odbyliśmy sentymentalną podróż do tego niezwykłego miejsca gdzie pałacowe zakamarki Pałacu Starego kryją wspomnienia zdobywanej wiedzy a Pałac Nowy obecnym seniorom przywołał w pamięci historię wspólnego mieszkania, wspólnych żartów i figli z młodzieńczych lat. To również wspomnienie zrywanych w ogrodzie pałacowym jabłek oraz zabaw zimą na sankach. Ale to także powrót do pierwszych miłostek i mocniejszego bicia serca do kolegi lub koleżanki.
Podczas spaceru towarzyszyła nam Pani Przewodnik Marta, która przypomniała historię Ostromecka , powstałych tam Pałaców , pięknego Kościołka i przykościelnego cmentarza na którym spoczywają dyrektorzy i nauczyciele ze szkoły dla Głuchych.
Po długim spacerze w doborowym towarzystwie tych , którzy historię Ostromecka zapisali w swoich sercach oraz przy pięknych promieniach letniego jeszcze słońca przyszedł czas na piknik . na kolorowych kocach rozłożonych w ogrodzie angielskim mogliśmy przyjemnie spędzić czas posilając się pysznościami z koszyków piknikowych.To był naprawdę wspaniale spędzony czas. Dziękujemy naszym Seniorom za stworzenie tak wspaniałej , sentymentalnej podróży i odkrywania historii Ostromecka ubranej w ich emocje i uczucia.